Ekspert radzi

Anna Jelonek

Absolwentka wydziału Nauk o Żywności SGGW w Warszawie. Doktorantka na Wydziale Socjologii w Collegium Civitas w Warszawie. Certyfikowany dietetyk, która swoje doświadczenie zdobywała m.in. w zakresie prawa żywnościowego i zakresu bezpieczeństwa żywności.

Zaangażowana w propagowaniu zasad prawidłowego żywienia wśród młodzieży oraz osób starszych. Specjalizuje się w tworzeniu diet dla osób cierpiących na choroby cywilizacyjne. W swojej pracy stawia za cel indywidualne wsparcie, opiekę oraz przekazywanie wiedzy dotyczącej zdrowia. Autorka YourDiet - miejsca, w którym przekonuje, że jedzenie to przyjemność.

Dariusz Włodarek

Lekarz med. i dietetyk. Profesor SGGW, dr hab. n.med. i Kierownik Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

Autor podręczników do dietetyki i szeregu artykułów w tej dziedzinie. Zajmuje się leczeniem żywieniowym, badaniami w zakresie znaczenia diety w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia i w różnych jednostkach chorobowych.

Prowadzi terapię dietetyczną w zaburzeniach odżywiania się oraz w innych chorobach niezakaźnych między innymi w cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, hipercholesterolemii, chorobie niedokrwiennej serca i po zawale serca, w osteoporozie, w chorobach neurodegeneracyjnych.